Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Informacja przez RSS

Posty [ 8 ]

 1. (Forumowicz) |

  Temat: Polowe ładowarki

  Ja w odniesieniu do wpisu na blogu "Nowi testerzy poszukiwani" z 22/11/2011 dotyczącym polowej ładowarki na baterie słoneczne Powertraveller. Czy poza http://trail.pl/artykuly/powertraveller … j-kieszeni są jakieś inne recenzje po tych testach?
  Chwilowo największe nadzieje wiążę z: Power Traveller Powerchimp lub POWER MONKEY CLASSIC.
  Ma ktoś któreś z tych urządzonek?
  Proszę o opinie.

  Lubię to

 2. (TRAIL Team) |

  Odp: Polowe ładowarki

  Ładowarek nowych nie mieliśmy, jedynie GPSy, trochę sprzętu GORE i ostatnio obudowę do smartfonów. Jeśli jednak masz na oku jakiś konkretny wyjazd, podczas którego mógłbyś taką ładowarkę przetestować i opisać (wideo mile widziane) to wyślemy zapytanie o takie urządzenie.

  Lubię to

 3. (Forumowicz) |

  Odp: Polowe ładowarki

  Wybieram się (11 sierpnia) na dwa tygodnie kajakiem na szweckie szkiery. Poza jednym dniem przeznaczonym na zwiedzanie Sztokholmu, reszta przynajmniej w planach, ma być na dziko. W tej chwili nie potrafię odpowiedzieć, czy będzie gdzieś możliwość podładowania akumulatorów naszych gadżetów: gpsy, komórki, aparaty fotograficzne, czy co tam jeszcze kto zabierze. Dlatego okazja do przetestowania polowych urządzeń ładujących z pewnością by była. Nie wiem tylko, czy nie jest już za późno. Jakby co jestem chętny do testów (nie ma problemów z wideo smile

  Lubię to

 4. (TRAIL Team) |

  Odp: Polowe ładowarki

  Teraz ładowarka jest "w terenie", ale sprawdzimy kiedy wraca i odeslemy ci wiadomość.

  Lubię to

 5. (Forumowicz) |

  Odp: Polowe ładowarki

  Hej!

  Tak trochę w temacie, a trochę tak na doczepkę.

  Mam w rowerze w przedniej pieście dynamo i chciałbym je przerobić, tak żeby mogło też ładować telefon lub inne urządzenie elektroniczne. Bawił ktoś się w takie rzeczy ?? i czy miało to jakąś wartość użytkową.

  Pozdrawiam,
  Myga

  Lubię to

 6. (Forumowicz) |

  Odp: Polowe ładowarki

  myślę, że to proste jest smile ,
  kwestia dopasowania napięcia. Ile ono wytwarza?

  Lubię to

 7. (TRAIL Team) |

  Odp: Polowe ładowarki

  Tu coś takiego mają, ale na proste to to nie wygląda... http://www.pedalpower.com.au

  Lubię to

 8. (Nowy na forum) |

  Odp: Polowe ładowarki

  Korzystając z uprzejmości serwisu trail.pl testowałem przenośną ładowarkę PowerTraveller Power Monkey Explorer podczas Ogólnopolskiego Wysokokwalifikowanego Rajdu Pieszego –  Puszcza Notecka 2012. Rajd odbył się w lipcu 2012 roku, pogoda była bardzo kapryśna – raz słońce, raz deszcz. Jako iż na trasę szedłem z Dakotą 20 na wymienne baterie / akumulatorki AA, to przenośną ładowarkę chciałem testować z moim starym, wysłużonym, ale nieśmiertelnym telefonem HTC Artemis (oczywiście z odbiornikiem GPS, a jakżeby inaczej!), który posiada wejście na ładowarkę mini USB. Więc do rzeczy. Czas ładowania akumulatora przenośnej ładowarki jest baaardzo długi, mimo iż celowo starałem się mieć panel słoneczny „wycelowany” w kierunku słońca. Dlatego też dla mnie najlepszym rozwiązaniem posiadając taki sprzęt byłoby naładowanie akumulatora z sieci i w razie potrzeby doładowanie urządzenia. Dopiero przy długich wędrówkach bez możliwości doładowania urządzenia czy też ładowarki z sieci, użycie panelu słonecznego byłoby słuszne. Jak wcześniej zauważono na trail.pl połączenia kablowe są w tej ładowarce o jakości wielce dyskusyjnej, bo ja wolę się skupić na szlaku i tym co mnie otacza niż na tym czy panel i akumulator są cały czas połączone. Nie wiem jak wyglądałoby to połączenie (czy w ogóle by było) gdyby ładowarka byłaby mocno eksploatowana. Dla mnie największym minusem tego urządzenia był brak możliwości bezpośredniego ładowania: panel słoneczny – akumulator – telefon. Niestety można tylko doładowywać albo akumulator z panelu, albo urządzenie (w moim przypadku telefon) z akumulatora. Jednak podsumowując całą ładowarkę dałbym jej plus, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy tak naprawdę w jakimś urządzeniu wyczerpie nam się bateria, a możliwość natychmiastowego doładowania może w ekstremalnych przypadkach nawet uratować życie.

  Lubię to

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź