Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Informacja przez RSS

Posty [ 13 ]

1. (Forumowicz) |

Temat: Edycja istniejącego szlaku

Czy jest możliwe, jeśli tak to jak, dodanie do stworzonego przez kogoś innego opisu szlaku śladu gps?

Lubię to

2. (TRAIL Team) |

Odp: Edycja istniejącego szlaku

W tej chwili jeszcze nie jest to możliwe, ale właśnie pracujemy nad tym. Jak tylko będzie gotowe, informacja pojawi się na blogu.

Lubię to

3. (Forumowicz) |

Rozwijając poprzednie pytanie: czy będzie możliwość wprowadzenia kilku śladów przez różne osoby. Chodzi mi o to, że istniejący już ślad może być w ogóle zły, może ktoś będzie miał lepszy, bardziej lub mniej szczegółowy (jak kto lubi). Wybór znaczy się żeby był.
    Przykład: szlak Wszędołazów Tleń-Błądzim - http://trail.pl/szlaki/szlak-niebieski-wszedolazow-1100
    ślad niby i jest, ale jaki to ślad każdy widzi. Przydałby się lepszy, albo nawet lepsze.

Lubię to

4. (TRAIL Team) |

AniolS napisał/a:

Rozwijając poprzednie pytanie: czy będzie możliwość wprowadzenia kilku śladów przez różne osoby.

Tak, wprowadzamy do tego wersje szlaku. Mają dość wysoki priorytet na liście "do zrobienia".

Lubię to

5. (Forumowicz) |

Powinno być w dziale problemy, ale nie chcę mnożyć wątków, bo w sumie problem dotyczy edycji istniejącego opisu. Precyzując dwa problemy:
    1. chciałem dodać opinię o szlaku, ale ponieważ nie było do niego opisu (gdzie prowadzi itp) moja opinia (co mi się podobało, a co nie) widnieje zarówno w miejscu opisu, jak i w opiniach - opis, czy opisy, to jedno, a opinie drugie. Przydałoby się rozgraniczyć. (dotyczy - http://trail.pl/szlaki/zolty-szlak-miko … -prom-2704 )
    2. chciałem dodać zdjęcie do szlaku, ale znowu nie było do niego ani opisu, ani opinii i zdjęcia dodać nie mogę, bo "Dodaj swoją opinię    * Pole "Treść" nie może być puste."
    Opinii nie chciałem na razie dodawać, bo wskoczyłaby pewnie w miejsce opisu - patrz punkt 1 wink

O śladach gps nie wspomnę, bo do obu szlaków mam ślady, ale dodać się nie da.

Lubię to

6. (TRAIL Team) |

AniolS napisał/a:

1. chciałem dodać opinię o szlaku, ale ponieważ nie było do niego opisu (gdzie prowadzi itp) moja opinia (co mi się podobało, a co nie) widnieje zarówno w miejscu opisu, jak i w opiniach - opis, czy opisy, to jedno, a opinie drugie. Przydałoby się rozgraniczyć. (dotyczy - http://trail.pl/szlaki/zolty-szlak-miko … -prom-2704 )

Mamy możliwość ustawienia opinii jako opisu, jeśli taki dla szlaku jeszcze nie istnieje. Twoja była na tyle ciekawa że wskoczyła na to miejsce smile

AniolS napisał/a:

2. chciałem dodać zdjęcie do szlaku, ale znowu nie było do niego ani opisu, ani opinii i zdjęcia dodać nie mogę, bo "Dodaj swoją opinię    * Pole "Treść" nie może być puste."
    Opinii nie chciałem na razie dodawać, bo wskoczyłaby pewnie w miejsce opisu - patrz punkt 1 wink

Specjalnie ustawiliśmy, żeby do zdjęć dodać przynajmniej parę słów o tym czego dotyczą. Opinia sama w opis nie wskoczy...

Co do dodawania tracków (wersji) to ciągle nad tym pracujemy... Mam nadzieję, że cierpliwości ci starczy smile

Lubię to

7. (TRAIL Team) |

AniolS napisał/a:

O śladach gps nie wspomnę, bo do obu szlaków mam ślady, ale dodać się nie da.

Już gotowe! Razem z alertem do szlaku można dodać jego nową wersję tracku, zapraszamy do testowania

Lubię to

8. (Forumowicz) |

No niby można dodawać ślady, ale ja, za pozwoleniem, chciałbym trochę pomarudzić wink
    Po pierwsze wychodzi na to, że jest możliwość dodania tylko jednego śladu do jednego szlaku, co oznacza brak wyboru. Np ja "gustuję" w śladach z dużą ilością punktów (nawet 2, 3 tys.) a ktoś może powiedzieć że 100 wystarczy, bo jego odbiornik gps przy większej ilości się "muli".
    Po drugie nie znany jest autor śladu więc nie może on swojej pracy obronić, czyli skomentować, że np ślad jest w 99% poprawny, ale gdzieś tam na 23,8 kilometrze trasy, za dużym drzewem szlak skręcił w prawo, a on poszedł w lewo bo inaczej się nie dało.
    Po trzecie primo ultimo jeśli już będzie do szlaku przypisany ślad i taki maruda jak ja powie, że tamten ślad jest zły, że ja mam lepszy, to kto będzie w stanie to zweryfikować? Pretensje będą do autorów portalu. Przy wielu śladach (najlepiej z możliwością komentarza) odpowiedzialność spada na użytkowników.

No, ale co by nie mówić, wszystko idzie w dobrym kierunku smile

Lubię to

9. (TRAIL Team) |

AniolS napisał/a:

No niby można dodawać ślady, ale ja, za pozwoleniem, chciałbym trochę pomarudzić wink
    Po pierwsze wychodzi na to, że jest możliwość dodania tylko jednego śladu do jednego szlaku, co oznacza brak wyboru. Np ja "gustuję" w śladach z dużą ilością punktów (nawet 2, 3 tys.) a ktoś może powiedzieć że 100 wystarczy, bo jego odbiornik gps przy większej ilości się "muli".

Z reguły wolimy więcej punktów jeśli nie osiągają abstrakcyjnych ilości, do wyświetlania i tak stosujemy funkcje generalizujące ślad

AniolS napisał/a:

Po drugie nie znany jest autor śladu więc nie może on swojej pracy obronić, czyli skomentować, że np ślad jest w 99% poprawny, ale gdzieś tam na 23,8 kilometrze trasy, za dużym drzewem szlak skręcił w prawo, a on poszedł w lewo bo inaczej się nie dało.
    Po trzecie primo ultimo jeśli już będzie do szlaku przypisany ślad i taki maruda jak ja powie, że tamten ślad jest zły, że ja mam lepszy, to kto będzie w stanie to zweryfikować? Pretensje będą do autorów portalu. Przy wielu śladach (najlepiej z możliwością komentarza) odpowiedzialność spada na użytkowników.

Bierzemy na siebie świadomie odpowiedzialność za weryfikację i wybór śladu. W przyszłości oddamy to w ręce użytkoników, ale na razie musimy się tym zająć sami, jeśli chcemy utrzymać spójną jakość materiałów. Wszystkie dodane ślady trzymamy jako alternatywne wersje i kiedyś pewnie (czas przyszły nieokreślony...) będą możliwe do podglądu na jednej mapie.

AniolS napisał/a:

No, ale co by nie mówić, wszystko idzie w dobrym kierunku smile

Dzięki! Ten dobry kierunek jest w sporej części również Twoją zasługą smile

Lubię to

10. (Forumowicz) |

Czy można, jeśli tak, to jak, dodawać do istniejącego opisu szlaku waypointów ciekawych miejsc na trasie?

Lubię to

11. (TRAIL Team) |

AniolS napisał/a:

Czy można, jeśli tak, to jak, dodawać do istniejącego opisu szlaku waypointów ciekawych miejsc na trasie?

Na razie niestety jeszcze nie można, najwcześniej taka funkcjonalność będzie dostępna w grudniu (pracujemy nad nią)

Lubię to

12. (Nowy na forum) |

Witam.
    Można usunąć całą trasę, którą sam wprowadziłem?

Lubię to

13. (TRAIL Team) |

Można usunąć zapis ścieżki GPS, ale samego szlaku (jako całości) już nie. Można go ukryć, a w przypadku gdy MUSI być usunięty, należy to zgłosić nam i odpowiedni szlak usuniemy.

Lubię to

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź