Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Informacja przez RSS

Posty [ 8 ]

1. (Forumowicz) |

Temat: Nazewnictwo szlaków

Ja w kwestii formalnej smile
    Proponowałbym wprowadzenie jakiegoś sposobu "wymuszenia" na użytkownikach wprowadzających nowe szlaki schematu ich nazywania. Np. "start-meta-nazwa-kolor " (Oczywiście wiem, że nie zawsze się tak da). Na razie bowiem panuje absolutna dowolność, demokracja wink Mimo jeszcze niewielkiej liczby szlaków w serwisie, zdarzają się duplikaty, znaczy się znalazłem jeden, ale ograniczam się tylko do mojego regionu. Konkretnie chodzi mi o szlak:
    - Szlak zielony Bydgoszcz
    - Szlak zielony "Relaks"
    to tan sam szlak, a dwa różne wpisy. Może to tylko wyjątek potwierdzający regułę, może nie da się uniknąć takich sytuacji i za każdym razem konieczna będzie interwencja moderatora, a może warto jednak zadbać o porządek w nazewnictwie.

Ostatnio edytowany przez AniolS (28-06-2011 20:11:08)

Lubię to

2. (TRAIL Team) |

Odp: Nazewnictwo szlaków

Temat jak najbardziej warty poruszenia, ale trudno też o jedną dobrą odpowiedź. Na razie doszliśmy do takiej uogólnionej podstawy nazywania szlaków:

Standardowy szlak:
    Szlak czerwony MIEJSCOWOSC_XXX - MIEJSCOWOSC_YYY (opcjonalnie dodatek po przecinku: ", część GSB"), w przypadku jeśli szlak ma swoją nazwę własną, to podajemy ją zamiast początku i końca - nie ma chyba sensu tworzyć zbyt długich nazw.

Łącznik między szlakami:
    Szlak czarny łącznikowy w okolicy XXX (trudne do prostego opisania początki i końce)

Nie mamy, co prawda, tych informacji na stronie dodawania szlaku, a chyba powinny się pojawić.

ps. dzięki za znalezienie duplikatu, już usunięty - dobrze je zgłaszać przez alerty do szlaków

Lubię to

3. (Nowy na forum) |

Problem jest bardziej złożony niż się wydaje. Bez jasnego schematu jak nazwać szlak i weryfikacji dodawanych szlaków przez zespół Trail może zapanować bałagan. Podobnie było na Naszej Klasie w czasach jej intensywnego rozwoju. Dodawano hurtowo szkoły, nazywane jak sobie tylko użytkownik wymyślił i jedna uczelnia była w kilku postaciach, a kierunki studiów pączkowały niesamowicie. Tu istnieje podobne zagrożenie. Przyklad:

Niebieski szlak Dolina ku Dziurze - niedawno przez kogoś dodany
    Niebieski szlak z Drogi pod Reglami do jaskini Dziura - inna wersja

inny problem to cięcie szlaków na odcinki:

Niebieski szlak z Kuźnic na Giewont - wersja duża
    Niebieski szlak z Wyżniej Kondrackiej Przełęczy na Giewont - wersja mała
    a niech ktoś wpadnie na pomysł dodania ; Niebieski szlak z Kondratowej Polany na Kondracką Przełęcz - to kto mu zabroni?

Pojawił się kolejny dubler:
    Czerwony szlak Dolina Kościeliska- Kasprowy Wierch
    który obejmuje już dwa istniejące:
    Czerwony szlak z Cudakowej Polany na Ciemniaka  +  Czerwony szlak z Ciemniaka na Kasprowy Wierch

a na upartego cały czerwony szlak obejmuje jeszcze:
    Czerwony szlak z Kasprowego Wierchu na Świnicę
    Czerwony szlak ze Świnicy na Zawrat
    Czerwony szlak Orla Perć (Zawrat - Krzyżne)

Nie znając filozofii jaka przyświeca przyjmowaniu nowych szlaków w serwisie trudno też zgłaszać dublera. Czy to ten dłuższy czy krótszy? A może to ten, do którego dodałem zdjęcia JA, a nie inny użytkownik? Myślę, że akurat na ten temat powinna wywiązać się poważniejsza dyskusja i jest to bardziej palący problem niż kolejny gadżet w serwisie.

Ostatnio edytowany przez rfc (03-08-2011 10:50:48)

Lubię to

4. (Forumowicz) |

Zgłosiłem kilka podwójnych szlaków, ale przestałem, bo to chwilowo walka z wiatrakami. Ostatnio znalazłem nawet potrójny wpis tego samego szlaku, wokół Wigier (przy okazji bardzo sympatyczna trasa). Jak powstaną jakieś zasady pozwalające ograniczyć ten proceder, chętnie pomogę w wykrywaniu różnych nieścisłości opisów szlaków w moim otoczeniu.
    Wydaje mi się, ze po zgłoszeniu dublerów, moderator powinien w miarę możliwości sprawdzić, czy to faktycznie ten sam szlak, a następnie połączyć dwa w jeden, z podpisami: opis szlaku nr1 dodał Użytkownik X, opis szlaku nr2 Użytkownik Y, ślad gps nr 1 wprowadził użytkownik Z itd. Coś jak z filmami. Do jednego filmu jest kilka recenzji i kilka wersji napisów. Odbiorca sam stwierdzi, czy woli opisy/ślady Użytkownika X, Y, czy Z.

Lubię to

5. (TRAIL Team) |

AniolS: zgłaszaj nadal jak tylko znajdziesz. W kujawsko-pomorskim pomagają nam w weryfikacji Wirtualne Szlaki i powinni szybko uzupełniać nieścisłości.

Lubię to

6. (TRAIL Team) |

rfc napisał/a:

Nie znając filozofii jaka przyświeca przyjmowaniu nowych szlaków w serwisie trudno też zgłaszać dublera. Czy to ten dłuższy czy krótszy? A może to ten, do którego dodałem zdjęcia JA, a nie inny użytkownik? Myślę, że akurat na ten temat powinna wywiązać się poważniejsza dyskusja i jest to bardziej palący problem niż kolejny gadżet w serwisie.

Od niedawna już każdy znakowany szlak musi przejść naszą ręczną moderację, więc powoli wprowadzimy w tym porządek (te tatrzańskie trafiły do bazy wcześniej. Docelowo planujemy wprowadzić podział na odcinki wg tego kto się nimi opiekuje, podporządkowane pod np. jeden szlak długodystansowy.

Ideałem byłby automatyczny system rozpoznawania duplikatów / sugerowania szlaków w pobliżu, ale z tym mamy jeszcze sporo pracy.

Lubię to

7. (Developer) |

Problemy z nazewnictwem można by rozwiązać poprzez zmienienie pola "Nazwa szlaku" na 3 pola: "Początek szlaku" "Koniec szlaku" i "Tytuł (nazwa) szlaku". Wówczas nazwa szlaku byłaby składana automatycznie:

SZLAK (wiadomo) + PIESZY, ROWEROWY, ... (z wyboru rodzaju szlaków w forumularzu) + KOLOR (z wyboru kolorów w formularzu) + TYTUŁ lub + POCZĄTEK - KONIEC

Lubię to

8. (TRAIL Team) |

podoba mi sie opcja proponowana przez wirtualneszlaki: szlak + kolor + nazwa (jeśli jest) + początek + koniec smile
    np. Szlak czerwony "Przygoda krasnala", Kozia Wólka - Miodki

Jeśli szlak zaczyna się i kończy w danej miejscowości to stosujemy zapis: Szlak czerwony "Przygoda krasnala", Kozia Wólka - Kozia wólka

Jeśli szlak nie rozpoczyna się lub nie kończy w żadnej miejscowości lub punkcie o własnej nazwie, piszemy: Szlak czerwony "Przygoda krasnala", Kozia Wólka - ?

Jeśli szlak nie zaczyna się ani nie kończy w miejscu łatwym do zidentyfikowania, po przecinku wpisujemy nazwę najbliższej miejscowości ew, punktu charakterystycznego - np. Szlak czerwony "Przygoda krasnala", Kozia Wólka

Lubię to

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź