Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Informacja przez RSS

Posty [ 2 ]

 1. (Nowy na forum) |

  Temat: kreator szlaków

  Witam!

  Bardzo przydatnym narzędziem jest Wasz kreator wycieczek w fazie beta. Robi wrażenie, lecz jest tam kilka rzeczy do poprawy. Najważniejsza chyba to 'puszczanie' drogi z pktu A do B drogami asfaltowymi. Dla mnie, łażącego po lasach niemożliwym jest ułożenie sensownego zielonego szlaku. Pozdrawiam!

  Lubię to

 2. (TRAIL Team) |

  Odp: kreator szlaków

  Witaj Tomku!

  Drogi rysowane są po ścieżkach dostępnych na mapie UMP - nie są tylko asfaltówki, jednak nie mamy pełnego pokrycia dróg leśnych, więc  tyczenie odbywa się po jedynych dostępnych.
  Docelowo chcemy utworzyć własną sieć dróg połączoną ze śladami wgranymi przez użytkowników. Wówczas powinniśmy otrzymać najlepsze możliwe rozwiązanie, ale niestety przygotowanie takiej warstwy i aktualizacja jest czasochłonna.

  Jak coś, w górnym, prawym rogu mapki jest przycisk w którym ukryte są różne wersje map - przełącz na UMP i zobaczysz, czy w interesującym Cię miejscu są jakiekolwiek ścieżki wyrysowane. Jeśli są, przed postawieniem punktu na takiej ścieżce kliknij przycisk "PIESZO", powinno zadziałać. Jak dalej jest już droga normalna, to znowu możesz powrócić na "ROWEREM". 

  Możliwe, że dla rowerów ustawione jest domyślnie, że ma dobierać jak najlepszą nawierzchnię, wtedy ślad omija niektóre leśne drogi.

  Lubię to

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź