Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Informacja przez RSS

Posty [ 6 ]

1. (Nowy na forum) |

Temat: Wyprawa dookoła Polski

Witam, planuję wakacyjną wyprawę składającą się z jazdy autostopem+pieszo. Mam za sobą już kilka wcześniejszych wypadów, ale nigdy wcześniej nie na tak dużą skalę. Mógłby ktoś dopomóc co powinienem spakować? Z moich wyliczeń wyszło, że cała trasa zajmie mniej więcej 2500 km i powinna zająć około 45-50 dni.

Lubię to

2. (Forumowicz) |

Odp: Wyprawa dookoła Polski

No to tak:
    noclegi:
    - lekki namiot
    - karimata
    - śpiwór
    - jakieś ubranie do spania

jedzenie:
    - jakaś mała i lekka menażka
    - łyżka i nóż
    - kartusz z gazem i kuchenka

ubranie:
    - spodnie (krótkie i długie)
    - dwie koszulki najlepiej jakieś sztuczne bo szybko schną i można jedną nieść a drugą suszyć
    - buty jakieś wyższe jak w góry lub jakieś inne wygodne jak nie w góry i sandały bez nich jest na prawdę kiepsko przy upałach
    - bielizna
    - polar ewentualnie dwa lekkie
    - kurtka przeciw deszczowa

higiena:
    - pasta do zębów i szczoteczka
    - mydło najlepiej naturalne (jeżeli planujesz np. mycie się gdzieś w strumieniach)
    - ręcznik
    - przydają się chusteczki nawilżane jeżeli nie ma wody
    - krem do opalania

inne:
    mapa i jakaś rozpiska co chcesz zobaczyć
    telefon i ładowarka
    czołówka
    dokumenty i kasa
    lekarstwa
    aparat fotograficzny

Jak chcesz dużo chodzić to polecam kijki trekingowe

I teraz odpowiednio skomponowane posiłki co by nie nosić dużo a się najeść zdrowo i odpowiednio dużo.

Z tym zestawem można ruszać w świat na dowolnie długie podróże, ewentualnie na coś ekstremalnego wziąłbym jeszcze jedną parę majtek big_smile

A najważniejsze to to co zabierzesz ze sobą w głowie, ważne by nie zostawiać w domu zdrowego rozsądku. Polecam też wybrać się gdzieś z jakimś klubem turystycznym tam (jeżeli klub jest normalny, a nie jest grupą lanserów co ubierają tylko turystyczne ciuchy dla szpanu big_smile) powinieneś sporo się nauczyć.

Pozdrawiam,
    Myga

Lubię to

3. (Nowy na forum) |

Dzięki wielkie za porady. Wiesz coś może na temat jakiś schronisk, hosteli lub innych tego typu obiektach gdzie można przenocować? Idąc przez jakąś wioskę jest szansa na nocleg np. u sołtysa, albo przynajmniej jakieś jedzenie od kogoś

Lubię to

4. (TRAIL Team) |

Możesz poszukać na naszych mapach - jak wyklikasz w plannerze część trasy i zapiszesz, to w widoku szlaku na pełnej mapie są dostępne informacje o noclegach. Wtedy możesz wybrać sobie te, które Ci najbardziej pasują i się z nimi skontaktować.

Lubię to

5. (Nowy na forum) |

Hej,

jeśli chodzi o noclegi.
    Parę lat temu jechałem z kolegą na rowerze z Krakowa na Hel, dość na około bo na wschodnią granicę i przez Białowieżę. Spaliśmy praktycznie tylko "na gospodarza" - w swoim namiocie na działce. Nigdzie nie spotkałem tylu miłych osób co na wschodzie. Zauważyłem pewną zasadę im większa bieda tym milsi ludzie:) Nie traktują Cie jak potencjalnego złodzieja itp.
    Nie wiem jak reagują na autostopowiczów, ale trzymam kciuki, że będzie ok. Myślę, że śmiało możesz próbować też rozbijać się na dziko, omijając miejsca gdzie niedozwolone i zachowując podstawy bezpieczeństwa (ogniska itp..)

Lubię to

6. (Forumowicz) |

Ja zawsze praktycznie śpię na dziko, albo w jakiś opuszczonych szałasach, albo w namiocie. Obiektów gdzie można się przespać są tysiące. Ja polecam Chatki Studenckie, bo nocleg w nich są zazwyczaj tanie a po za tym  panuje w nich specyficzna atmosfera przyjaźni. Po za chatkami zdarza mi się 2-3 razy w roku spać gdzieś indziej a co najmniej połowę weekendów plus wakacje jestem na szlaku, czy to rowerem czy pieszo.

Najważniejsze to się umieć odpowiednio rozłożyć, tak żeby nikomu nie przeszkadzać ani nie prowokować jakiś przykrych sytuacji, umieć sobie ugotować coś pożywnego ale też nie nabałaganić i zawsze mieć trochę wody przy sobie, bo mimo, że nie żyjemy na pustyni to obecnie większość cieków wodnych jest mocno zanieczyszczonych i zazwyczaj możemy mieć problem ze zdobyciem odpowiednich ilości wody pitnej (zwłaszcza jak się przez kilka dni nie mija sklepu albo nie wchodzi to wiosek, a gospodarze nie zawsze są mili) ale to wystarczy odrobina uwagi.

Lubię to

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź