Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Informacja przez RSS

Posty [ 4 ]

 1. (TRAIL Team) |

  Temat: Szlaki turystyczne zamknięte w sezonie zimowym.

  Może nie wszyscy pamiętają, ale wraz nadejściem zimy, niektóre szlaki górskie zostają zamknięte (np. ze względu na możliwość zejścia lawiny, duże oblodzenie, niebezpieczne nawisy itd.). Poruszanie się po nich jest zabronione, gdyż istnieje  duże prawdopodobieństwo zagrożenia zdrowia a nawet życia turystów.


  Poniżej lista karkonoskich szlaków niedostępnych dla turystyki pieszej i narciarskiej w sezonie zimowym:
  1. Droga Jubileuszowa na Śnieżkę (znaki niebieskie), od Śląskiego Domu do zejścia szlaku na Kowarski Grzbiet,
  2. od Schroniska Nad Łomniczką, przez Kocioł Łomniczki do Śląskiego Domu (znaki czerwone),
  3. przez niszę niwalną Białego Jaru (znaki żółte) - w tym czasie wytyczony jest szlak zimowy od górnej stacji wyciągu na Kopę do Strzechy Akademickiej,
  4. od Domku Myśliwskiego do Samotni (znaki niebieskie),
  5. od Schroniska Pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły (znaki żółte) - obowiązuje tyczkowany wariant zimowy od schroniska do czerwonego szlaku granicznego,
  6. od Schroniska Pod Łabskim Szczytem przez Śnieżne Kotły do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem (znaki zielone).

  Ponadto, w okresie zimowym obowiązuje zmieniony przebieg szlaków znajdujących się powyżej górnej granicy lasu - należy się kierować wzdłuż tyczek, dobrze jest tez zaopatrzyć się w zimową mapę - pod śniegiem góry wyglądają jednak zupełnie inaczej.

  Lubię to

 2. (TRAIL Team) |

  Odp: Szlaki turystyczne zamknięte w sezonie zimowym.

  Kolejne info ze strony KPN-u:

  "Od wczoraj, tj. od 11 grudnia, zamknięte są kolejne szlaki turystyczne.
  Zakaz ruchu obowiązuje na Drodze Jubileuszowej, z uwagi na silne zwężenie drogi przez nawiany śnieg w okolicy tzw. Rynny Śmierci. Drugim szlakiem zamkniętym dla ruchu jest żółty szlak w Białym Jarze."

  Lubię to

 3. (TRAIL Team) |

  Odp: Szlaki turystyczne zamknięte w sezonie zimowym.

  Kolejne info z KPN: "Z uwagi na wymianę oznakowania zimowego i ryzyko zabłądzenia w trudnych warunkach pogodowych, zamknięty został odcinek szlaku niebieskiego od Rozdroża pod Śmielcem do Czarnej Przełęczy. Zakaz przejścia jest tymczasowy - o otwarciu szlaku poinformujemy".

  Foto ze schematem z fb KPNu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid … mp;theater

  Lubię to

 4. (TRAIL Team) |

  Odp: Szlaki turystyczne zamknięte w sezonie zimowym.

  Z dzisiejszego newslettera KPNu:


  UWAGA!!! Zamknięto szlak w Kotle Łomniczki!

  Karkonoski Park Narodowy informuje, że w związku z demontażem (na okres zimowy) mostku na potoku Łomniczka na szlaku czerwonym prowadzącym od Orlinka do Schroniska Dom Śląski oraz trudnymi warunkami panującymi w Kotle Łomniczki (oblodzenie, pokrywa śniegu), zostaje zamknięty szlak czerwony na odcinku od Schroniska Nad Łomniczką do Schroniska Dom Śląski. Z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa prosimy o stosowanie się do powyższego zakazu, a za zaistniałe utrudnienia przepraszamy. Przypominamy, że szlak czerwony na odcinku od Orlinka do Schroniska Nad Łomniczką jest udostępniony przez cały rok dla turystów pieszych, turystyki rowerowej, narciarskiej oraz konnej.

  Lubię to

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź