Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Informacja przez RSS

Posty [ 4 ]

 1. (Nowy na forum) |

  Temat: I Letni Bieg Sasinów na Nartorolkach

  Witam serdecznie,

  W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich, Pensjonatu Stara Szkoła, Hotelu SPA Dr Ireny Eris oraz gminy Ostróda chciałbym zaprosić wszystkich miłośników nartorolek na I Letni Bieg Sasinów na Nartorolkach. Impreza odbędzie się w dniu 08.09.2012 w miejscowości Wysoka Wieś w okolicach Ostródy. Dystans do pokonania będzie wynosił 21 km czyli półmaraton.
  Każdy z uczestników na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Trasa zawodów  jest wymagająca  i jej pokonanie da uczestnikom wiele satysfakcji.
  Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu, punkty z napojami na trasie oraz poczęstunek po zawodach.

  Poniżej podaję większość najważniejszych informacji związanych z I Letnim Biegiem Sasinów na Nartorolkach:

  - Termin zawodów 08.09.2012
  - Godzina startu 10:00
  - Biuro zawodów czynne będzie od 8:30
  - Wysokość opłaty startowej wynosi 50 złotych
  - Dystans zawodów 21 095 metrów (oznaczenie co 1 km)
  - Miejsce startu i baza zawodów Szkoła w Szczepankowie
  - Ilość pętli 1
  - Zapisy przyjmowane są mejlowo lub telefonicznie
  - Do zawodów dopuszczeni będą zawodnicy, którzy pokonają dystans na nartorolkach. Dopuszczalne style to: - klasyk, - łyżwa oraz Skike.
  - Poprowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn  Kontakt do organizatorów:
  e-mail: biegsasinow@biegsasinow.pl lub jtracz@interia.pl
  oraz telefonicznie: +48 89 647 1523, +48 696 494 311


  Pozdrawiam i zapraszam
  Maciek Tracz

  Lubię to

 2. (TRAIL Team) |

  Odp: I Letni Bieg Sasinów na Nartorolkach

  @Maciek, możesz wrzucić te zawody do naszego nowego kalendarza, testujemy funkcjonalność - http://trail.pl/nowe-wydarzenie. Napisz potem co warto tam zmienić/poprawić.

  Lubię to

 3. (Nowy na forum) |

  Odp: I Letni Bieg Sasinów na Nartorolkach

  Po zawodach wszystkich uczestników i osoby dopingujące zapraszamy na podsumowanie imprezy, wręczenie nagród i poczęstunek do pensjonatu Stara Szkoła w Wysokiej Wsi. Tam na spokojnie będzie można odpocząć po zawodach i się zregenerować.

  Jutro od godziny 8:30 otwieramy biuro zawodów w szkole w Szczepankowie a o godzinie 10:00 nastąpi START.

  Jeszcze raz zapraszam
  MaciekT

  Lubię to

 4. (Nowy na forum) |

  Odp: I Letni Bieg Sasinów na Nartorolkach

  I Bieg Sasinów na Nartorolkach „Dylewski Speed”

  I Bieg Sasinów na Nartorolkach „Dylewski Speed” przeszedł do historii. Już od jakiegoś czasu po głowie Jacka Tracza, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich,  chodził pomysł zorganizowania tego typu imprezy. W końcu na początku lipca zapadła ostateczna decyzja ze zawody zostaną zorganizowane. Od tego momentu przygotowania ruszyły pełną parą. Załatwianie wszystkich formalności, pozwoleń i logistyki nie należało do najłatwiejszych zadań. Jednak wszystkie osoby zaangażowane w organizację wierzyły, że się uda. Znaleziony został główny sponsor imprezy którym został Klaster Turystyczny Mazur Zachodnich. W tak krótkim czasie  wyzwaniem okazało się również poinformowanie i zachęcenie do przyjazdu na Wzgórza Dylewskie jak największej ilości miłośników tego niszowego sportu. Przekonanie, że organizatorzy na poważnie podchodzą do zawodów i nie popełnią błędów przy realizacji tego karkołomnego zadania nie było wcale takie łatwe. Na szczęście się udało.

  W dniu zawodów na starcie pojawiło się dwanaście osób reprezentujących różne style i poruszające się na kilku rodzajach nartorolek. Była jeszcze jedna osoba, która niestety przyjechała 10 minut po rozpoczęciu i w końcu nie wystartowała.   Do mniejszości należeli uczestnicy jadący na „klasykach”. W sumie oprócz braci Jacka i Maćka Traczów nikt inny nie zdecydował się na użycie tego rodzaju sprzętu. Reszta uczestników wystartowała na dużych pompowanych kółkach. W zawodach wystartowały trzy kobiety w tym pani Mariola Wołowczyk, właścicielka firmy Rollski,  fundatorka nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników i zawodniczek oraz upominków dla pozostałych uczestników.

  Od samego początku na prowadzenie wysunął się Aleksander Korzeniowski. Dzięki swojemu wytrenowaniu i wspaniałej technice do samej mety dojechał niezagrożony. Walka o pozostałe miejsca w niektórych przypadkach toczyła się aż do samej mety gdzie różnice między poszczególnymi zawodnikami były niewielkie. Uderzająca była przyjacielska wręcz atmosfera panująca wśród uczestników. Na ostatniego - Tomasza Zielińskiego - poczekali wszyscy i na mecie zgotowali mu bardzo gorące przyjęcie.

  Na wyjątkowość imprezy na pewno decydujący wpływ miała niebanalna i wymagająca technicznie trasa poprowadzona przez lasy i malownicze pola. Wzgórza Dylewskie niejednemu nartorolkarzowi na kilka dni mocno zapadły w pamięć (i weszły głęboko w mięśnie). Na szczęście nie doszło do żadnych poważnych upadków wymagających interwencji obecnych na miejscu służb medycznych. Również do zalet zaliczyć można dbałość organizatorów o uczestników. Zarówno w połowie trasy jak i na mecie czkała na wszystkich woda. Przed pierwszym zawodnikiem jechał policjant pilotujący i ostrzegający o zawodach.  W pełni profesjonalna maszyna do mierzenia czasu znalazła się w rękach osoby odpowiedzialnej i potrafiącej się nią obsługiwać. Tak więc nie było żadnych problemów z pomiarem czasu i wynikami. Każdy z „finiszerów” otrzymywał medal. W sumie przy organizacji imprezy zaangażowanych było blisko 50 osób.

  Po zawodach, na zaproszenie właścicieli pensjonatu Stara Szkoła z Wysokiej Wsi, wszyscy biorący udział, rodziny i kibice pojechali na dekorację i  wręczenie pucharów oraz nagród. Tam też czekał przygotowany poczęstunek. W kameralnym gronie uczestników i miłośników nartorolek nieśpiesznie toczyły się dyskusje nad przyszłością imprezy i rozwojem tej dyscypliny w Polsce. Jest duża szansa, że Bieg Sasinów na Nartorolkach „Dylewski Speed” stanie się imprezą cykliczną.

  Poniżej przedstawiam oficjalne wyniki:


  1. Aleksander Korzeniowski - 1:00:08
  2.Zdzisław Szoka - 1:08:22
  3. Tomasz Zemlak - 1:08:38
  4. Daniel Lempek - 1:12:21
  5. Grzegorz Siewicki - 1:15:31
  6. Jacek Tracz - 1:19:55 (klasyk)
  7. Anna Kruszyńska - 1:22:54
  8. Maciek Tracz - 1:28:31 (klasyk)
  9. Maciej Arczykowski - 1:28:44
  10. Mariola Wołowczyk - 1:35:18
  11. Beata Zielińska - 1:41:51
  12. Tomasz Zieliński - 1:49:14

  Lubię to

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź